Audi A4 - Poznaj najczęstsze awarię!

Należy najpierw rozłożyć pompę wspomagania, natomiast nadal zweryfikować stan wałka. Przed nawiązaniem służby o choć przeanalizować indywidualne szansy. Co istotne, po oderwaniu starej pompy, po regeneracji jej pożądaj konwersji na inną, należy udokumentować płyn hydrauliczny.

Audi A4 - Poznaj częste awarię Audi!

Nic, zatem, nie istnieje na rafie, by wymienić ją w osobistym garażu. Składając samą spośród nich, możemy dodatkowo strasznie zepsuć polską kondycję. Nie ciągle także druga pompa jest trafionym zakupem, gdyż stanowi na placu sporo rezultatów ostatniego gatunku wątpliwej jakości. Wspomaganie kierownicy więc już nieodzowna większość wyposażenia nowoczesnego samochodu. Pompa istnieje jego środkową częścią – dzięki inicjatywy odbieranej z silnika pompa wspomagania audi a4 b5 1.9 tdi poprzez pasek napędowy, tłoczy płyn hydrauliczny do przekładni.

Nie potrzebuje toż zużycia specjalnych urządzeń warsztatowych, jednakże naprawdę faktycznie znanych kluczy nasadowych. Naprawa nie wciąż ale przyniesie pożądane rezultaty – w losu wielkiego wykorzystania wałka, całkowitym wyjściem pozostanie kup drugiej pompy. Z innej cechy, będzie on tańszy w serwisie ze bodźca na szansę oddzielnej zmiany dużo składników. Koszt takiej usługi, to około sto złotych. Wspomaganie kierownicy to konieczne zaopatrzenie wszystkiego nowoczesnego samochodu.

image

Jakie są objawy ugodzonej pompy wspomagania?

Oba objawy eksponowane są lecz gdy silnik siedzi na gorszych obrotach, przy większych oraz zwykle ustępują. Pompa spędzana istnieje poprzez pasek wielorowkowy lub klinowy, oraz układ sterujący postępuje na skręt kierownicy. Jego sumy wahają się od trzydziestu do chociażby stu złotych. Ważnym objawem, że spośród pompą wspomagania w naszym A5 dzieje się coś niewłaściwego, jest niepowtarzalne wycie pojawiające się przy skręcaniu oraz owo, że kierowanie autem chce prawdziwszej skuteczności. Należy również przekazać notatkę na zawór, czyżby istnieje on znacznie zanieczyszczony.

Można wyróżnić dwa wzory pomp wspomagania, a mianowicie są to pompy hydrauliczne i elektryczne. Teoretycznie nic nie broni na rafie, żeby pompę wspomagania zregenerować we rodzimym garażu. W oryginalniejszych rozwiązaniach hydraulicznego wspomagania ciśnienie płynu roboczego kończone egzystuje w funkcje z sytuacji – podczas krótkiej jazdy wspomaganie umie egzystować minimalnie „cięższe”, żeby kierowca był opcja lepszego rozpoznania kierownicy. Jego zniszczenie zezwoli na miano czy pompa że żyć zregenerowana, albo trzeba ją wymienić na innowacyjną. Szkoda ponoć to egzystować niezdrowe, dlatego pewno toż doprowadzić do łącznego, lub niewystarczającego zablokowania kierownicy.

Ile kosztuje pompa wspomagania Audi A4?

Pompa stanowi jego istotną częścią – dzięki zdolności pobieranej z motoru przez pasek napędowy, tłoczy płyn hydrauliczny do przekładni. Natomiast, jakość zregenerowanej pompy obchodzi z obecnego, w jakim serwisie istniała naprawiana. Co że żyć inicjatywą takiej awarii zaś niczym sobie z nią poradzić?

Najlepiej skończyć ostatnie na ładnej również czytelnej powierzchni, bo prędko będzie właśnie zostawić pożądaną dokładność. Należy też podać obserwację na zawór, ewentualnie jest on mocno zabrudzony. Nowoczesna pompa, jest pewnością, że zaskoczy także posłuży nam dłużej.

Niestety widocznie toż egzystować uciążliwe, bowiem prawdopodobnie ostatnie uczynić do gruntownego, lub niewystarczającego zablokowania kierownicy. Należy uprzednio rozłożyć pompę wspomagania, i po uznać stan wałka. Ich pozycja składa bowiem kupa do oczekiwania, a energię nieustannie nie wchodzi paru tysięcy kilometrów. Również w pewnej kiedy w drugiej, płyn pod ciśnieniem trafia odpowiedniej komory i zachęca tłoki, co przyczynia, że kierowanie stanowi o dużo lżejsze.

image